FOTOGRAF NA ŚLUB I WESELE

OFERTA 2018/2019

REPORTAŻ ŚLUBNY


Fotografia ślubna … Dzień ślubu .. Magiczne chwile, przyśpieszony oddech, łzy wzruszenia.. to wszystko towarzyszy Wam podczas tego niezwykłego dnia. Jako profesjonalny fotograf staram się zatrzymać dla Was w kadrze tą niezwykłą atmosferę abyście mogli później do niej powrócić.

REPORTAŻ ŚLUBNY PODSTAWOWY – zapytaj o ofertę

 • Przygotowania i Błogosławieństwo

 • Ceremonia w kościele lub USC + Życzenia + Wesele do godz. 1.00

 • ok. 250 wyselekcjonowanych i poddanych obróbce autorskiej jpg na nośniku pamięci

REPORTAŻ ŚLUBNY PREMIUM – zapytaj o ofertę

 • Przygotowania i Błogosławieństwo

 • Ceremonia w kościele lub USC + Życzenia + Wesele do godz. 1.00

 • ok. 300 wyselekcjonowanych i poddanych obróbce autorskiej jpg na nośniku pamięci

 • EKSKLUZYWNA FOTOKSIĄŻKA  lub możliwość wydruku zdjęćINFORMACJE

Fotograf na ślub i wesele – reportaż

SESJA ŚLUBNA - PLENER ŚLUBNY


Sesja ślubna.. Klasycznie czy niestereotypowo.. magicznie lub nastrojowo.. romantycznie.., a może z przymrużeniem oka? Jak chcielibyście opowiedzieć swoją ślubną historię? Wasze sugestie i życzenia uzupełnione o moje wskazówki i doświadczenie zamienimy w piękny obraz ze ślubnej sesji plenerowej.

PLENER ŚLUBNY KLASYCZNY – zapytaj o dostępność

 • sesja ślubna ok. 3 godzinna, 1-2 miejsca na terenie Trójmiasta
 • 25-30 starannie wyselekcjonowanych i poddanych obróbce autorskiej zdjęć nagranych na pendrive
 • odrębne sesje plenerowe, a więc takie kiedy nie korzystacie jednocześnie z mojej usługi fotoreportażu ślubnego są droższe i zawierają się w cenach jak za sesje kobiece – zobacz ceny.

PLENER ŚLUBNY PREMIUM – FAQ

 • sesja ślubna ok. 4-5 godzinna Trójmiasto/okolice
 • 30-35 starannie wyselekcjonowanych i poddanych obróbce autorskiej zdjęć nagranych na pendrive

MOJE PRIORYTETY

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

TRENDY

Staram się nie ulegać krótkotrwałym trendom oraz modom, dlatego moja fotografia ślubna jest tą z gatunku klasycznej i chyba dzięki temu ponadczasowej. Próbując korzystać z inspiracji od najlepszych mistrzów fotografii wytyczam sobie kierunki i cele, które następnie sama staram się rozwijać i udoskonalać.

JAKOŚĆ OBRÓBKI

Koncentruję się przede wszystkim na jakości zdjęć, dlatego nie stosuję szybkiej obróbki za pomocą tzw. presetów, stąd też nie oddaję Wam ich ogromnych ilości oraz z powtarzającymi się kadrami. Zdjęcia najpierw starannie selekcjonuję, a następnie wszystkie poddaję drobiazgowej obróbce autorskiej oraz korekcie.

JAKOŚĆ WYDRUKÓW I FOTOKSIĄŻEK

Szczególną uwagę zwracam również na jakość drukowanych zdjęć dlatego moją ofertę uzupełniają zdjęcia i ekskluzywne fotoksiążki drukowane w doskonałej jakości, znacznie odbiegające jakościowo od powszechnie spotykanej taniej oferty odbitek z fotolabów. Tym samym otrzymujecie zdjęcia na papierze w najlepszej występującej na rynku fotograficznym jakości spotykanej dotychczas jedynie w galeriach i na wystawach profesjonalnych fotografów oraz artystów – CZYTAJ WIĘCEJ

MAGIA ŚLUBU & WESELA

Cudowne chwile zapamiętane w magicznych kadrach stworzą dla Was piękną pamiątkę z dnia ślubu. Wyjątkowa atmosfera, odpowiednio uchwycone momenty.. to wszystko później będzie tworzyło dla Was wspaniałe wspomnienia z tych chwil.

Kasia Puwalska
Kasia Puwalska
Fotograf

O czy warto pamiętać… Aby w pełni oddać tą wspaniałą atmosferę jaką jest sama uroczystość ślubna jak i wesele należy pamiętać o odpowiednim doborze oraz oprawie miejsc, które będą Wam towarzyszyły podczas dnia ślubu. Piękny kościół, a później sala weselna, jej oprawa wizualna pozwolą na jeszcze piękniejsze oddanie atmosfery dnia ślubu na zdjęciach.

Kasia Puwalska
Kasia Puwalska
Fotograf

FOTOKSIĄŻKI

Aby móc w pełni cieszyć się wspomnieniami warto zadbać o odpowiednią oprawę zdjęć z tych pięknych chwil i przedstawić je w formie analogowej. Ekskluzywna, doskonale wydrukowana fotoksiążka z pewnością zrobi wrażenie nie tylko na Was. Więcej informacji znajdziecie w zakładce FOTOKSIĄŻKI

FOTOKSIĄŻKI

Aby móc w pełni cieszyć się wspomnieniami warto zadbać o odpowiednią oprawę zdjęć z tych pięknych chwil i przedstawić je w formie analogowej. Ekskluzywna, doskonale wydrukowana fotoksiążka z pewnością zrobi wrażenie nie tylko na Was. Więcej informacji znajdziecie w zakładce FOTOKSIĄŻKI

PYTANIA I ODPOWIEDZI - FAQ

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

REPORTAŻ ŚLUBNY

Czy cena obejmuje dojazd do mojej miejscowości?

Ceny obejmują dojazd na terenie: Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot). Dojazd poza ten obszar związany jest z dopłatą ustalaną indywidualnie. Dodatkowo do miejsc oddalonych od Sopotu pow. 60km doliczam koszt noclegu lub proszę o jego zapewnienie.

Czy można zmodyfikować zakres fotoreportażu ślubnego ?

Zasadniczo oferuję tylko dwie opcje składające się na pełen fotoreportaż z dnia uroczystości, począwszy od przygotowań, a skończywszy na oczepinach i trwający do 13 godzin. Skrócenie zakresu fotoreportażu w tym przypadku nie będzie miało wpływu na cenę.  Możecie również poszerzyć zakres usługi fotoreportażu o ślubną sesję plenerową w innym dniu, sesje te są odrębną usługą i występują jako opcja. W sytuacji kiedy mam jeszcze dostępny termin przyjmuję również  zlecenia na skróconą wersję fotoreportażu, jednak rezerwacje na taką skróconą wersję przyjmuję na ok. 4 tygodnie przed terminem uroczystości. Za dopłatą można rozszerzyć zakres fotoreportażu o większą ilość zdjęć niż ilości podane w pakietach ale w zasadzie ilości, które oferuję w pełni obrazują historię Waszego dnia.

Czy jest możliwość poszerzenia fotoreportażu o Mini Sesję plenerową?

Osobiście odradzam wykonywanie tego typu sesji w dniu ślubu, najlepiej zaplanować ją w innym dniu, w którym będziecie wypoczęci oraz mniej zestresowani. Będzie także więcej czasu na to aby znaleźć odpowiednie miejsce na wymarzony plener i osiągnąć zamierzony efekt na zdjęciach.

Czy zdjęcia zostają poddane obróbce?

Wszystkie zdjęcia w poszczególnych pakietach są przeze mnie starannie wyselekcjonowane, obrobione (korekta + retusz) i poddane obróbce autorskiej.

Czy istnieje możliwość otrzymania zdjęć bez obróbki?

Niestety nie, pracuję na plikach RAW i nie udostępniam nie poddanych obróbce plików ze zdjęciami.

Czy istnieje możliwość otrzymania większej ilości obrobionych zdjęć ?

Za dodatkową opłatą możecie zamówić większą od podawanej w pakietach ilość obrobionych zdjęć. Cena jest ustalana indywidualnie.

W jakiej formie dostarczone zostają zdjęcia?

Zdjęcia w postaci cyfrowej zostają nagrane na Pendrive. W standardzie PREMIUM dodatkowo otrzymujecie ekskluzywną FOTOKSIĄŻKĘ.  Fotoksiążki drukowane są w doskonałej jakości i znacznie odbiegające jakościowo od powszechnie spotykanych na rynku.

Jak długo trwa dzień pracy fotografa?

Mój dzień pracy trwa standardowo do 13 godzin i kończy się nie później niż o godz. 01.00. Możliwość pozostania dłużej wymaga odrębnych ustaleń.

Ile czasu trwa oczekiwanie na gotowy materiał?

W zależności od zaawansowania sezonu zwykle czas potrzebny do realizacji materiału zawiera się od 3 do 4 miesięcy począwszy od ostatniego dnia zdjęciowego (w tym sesji plenerowej jeżeli wchodzi ona w skład pakietu).

Zezwolenie kurii na wykonywanie zdjęć w kościele ?

Posiadam zezwolenie wydane przez Gdańską Kurię Metropolitalną na wykonywanie zdjęć podczas celebracji liturgicznych.

Gdzie można się ze mną spotkać ?

Zapraszam do kontaktu tel. ze mną aby dograć dogodny dla Was termin i umówić się na spotkanie w Sopocie. Podczas spotkania oprócz zapoznania i odpowiedzi na Wasze pytania będę chciała również poznać Wasze oczekiwania, staram się również doradzić i wskazać istotne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas organizacji uroczystości, a które mogą mieć wpływ na jej uatrakcyjnienie oraz w konsekwencji na zwiększenie atrakcyjności samych ujęć oraz materiału.

Czy można wstępnie zarezerwować termin?

Niestety nie wykonuję wstępnych rezerwacji trwających dłużej niz 2 dni,  wiążąca rezerwacja terminu następuje dopiero po podpisaniu umowy i wpłacie pierwszej raty w wysokości 50%

Jak szybko należy zarezerwować termin?

Tutaj obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Zazwyczaj Pary rezerwują terminy z ok. rocznym wyprzedzeniem, ale zdarza się, że jakiś termin zwalnia się w ostatniej chwili i jest szansa na rezerwację na krótko przed uroczystością.

Co należy zrobić aby zarezerwować termin ? Jaką kwotę należy wpłacić ?

Rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy. Podczas spotkania przy podpisywaniu umowy wpłacacie gotówką pierwszą ratę w wysokości 50% wartości usługi, resztę wpłacacie przy oddaniu gotowego materiału lub w przypadku par z zagranicy lub spoza Trójmiasta w ostatnim dniu wykonywania usługi.

Czy można gdzieś oglądnąć większą ilość zdjęć?

Obszerne skróty fotoreportaży znajdziecie na moim blogu

PLENER ŚLUBNY

Sesja ślubna plenerowa Klasyczna a Premium - różnice , ceny?

Sesja Klasyczna trwa krócej, zawiera mniej zdjęć i odbywa się na terenie Trójmiasta. Sesja Premium trwa dłużej i możemy ją zrealizować również poza obszarem Trójmiasta, w jego okolicach. W tej opcji jest również możliwość dodania aranżacji i za dopłatą udział asystenta z dodatkowym oświetleniem lub do pomocy przy aranżacji. Przebieg sesji PREMIUM oraz cenę ustalamy indywidualnie podczas spotkania. Wówczas także ustalamy miejsca, w których będzie się odbywała. Ilość zdjęć w poszczególnych standardach sesji jest uzależniona od stopnia obróbki i waha się pomiędzy ilościami podanymi w opisie. UWAGA. Odrębne ślubne sesje plenerowe, kiedy nie korzystacie jednocześnie z mojej usługi fotoreportażu ślubnego są droższe niż te wchodzące w skład pakietu ślubnego (fotoreportaż + sesja) i zawierają się w cenach takich jak za sesje kobiece – zobacz ceny.

W jakie dni są wykonywane sesje plenerowe ?

Sesje w plenerze są wykonywane w dni powszednie od poniedziałku do czwartku

Jak długo trwa plener ślubny?

W zależności od charakteru i standardu sesji czas jej trwania wynosi zwykle od 3 do 5 godzin.

Czy zdjęcia zostają poddane obróbce?

Wszystkie zdjęcia w poszczególnych pakietach są przeze mnie starannie wyselekcjonowane, obrobione (korekta + retusz) i poddane obróbce autorskiej.

Czy istnieje możliwość otrzymania zdjęć bez obróbki?

Pracuję na plikach RAW i nie udostępniam nie poddanych obróbce plików ze zdjęciami.

Czy jest możliwość wybrania zdjęć przeznaczonych do obróbki?

Niestety nie. Sama dokonuję selekcji zdjęć, a następnie poddaję je autorskiej obróbce.

Jak dostarczone zostają zdjęcia?

Zdjęcia w postaci plików jpg zostają nagrane na płycie DVD z nadrukiem, opcjonalnie mogą być drukowane w doskonałej jakości lub wydrukowane w postaci ekskluzywnej fotoksiążki według cennika zawartego na stronie.

Czy cena obejmuje dojazd do mojej miejscowości?

Ceny obejmują dojazd na terenie: Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz okolicznych miejscowości takich jak Rumia, Reda, Pruszcz Gdański. Dojazd poza ten obszar związany jest z dopłatą ustalaną indywidualnie.

Ile czasu trwa oczekiwanie na gotowy materiał?

Jeżeli jest to odrębna sesja nie wchodząca w pełen pakiet wraz z fotoreportażem ślubnym zwykle czas potrzebny do realizacji materiału zawiera się w ok. 6-8 tygodni. Natomiast w przypadku realizacji gdy sesja jest elementem pakietu wraz z fotoreportażem ślubnym czas wynosi ok. 3 – 4 miesiące, a materiał jest oddawany w całości razem z fotoreportażem.

Gdzie można się ze mną spotkać ?

Zapraszam do kontaktu tel. ze mną aby dograć dogodny dla Was termin i umówić się na spotkanie w Sopocie. Podczas spotkania oprócz zapoznania i odpowiedzi na Wasze pytania będę chciała również poznać Wasze oczekiwania, staram się również doradzić i wskazać istotne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas organizacji uroczystości, a które mogą mieć wpływ na jej uatrakcyjnienie oraz w konsekwencji na zwiększenie atrakcyjności samych ujęć oraz materiału.

Co należy zrobić aby zarezerwować termin ? Jaką kwotę należy wpłacić ?

Rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy. Podczas spotkania przy podpisaniu umowy wpłacacie gotówką pierwszą ratę w wysokości 50% wartości usługi, resztę wpłacacie przy oddaniu gotowego materiału lub w przypadku par z zagranicy w ostatnim dniu wykonywania usługi.

FOTOKSIĄŻKI

Do kogo jest skierowana oferta ?

Oferta na fotoksiążki jest skierowana do osób korzystających z moich usług fotograficznych.

Jak długo trzeba czekać na realizację zlecenia ?

Zwykle czas oczekiwania wynosi ok. 14 dni od momentu zrealizowania i zaakceptowania przedstawionego projektu lub  przesłania do mnie już gotowego projektu wykonanego we własnym zakresie według wytycznych otrzymanych od nas

Projekt graficzny

Dla klientów korzystających z moich usług fotograficznych jest możliwość zamówienia i skorzystania z jednej opcji propozycji projektu graficznego fotoksiążki. Projekt jest wykonywany przez nas i gratisowy, jednak w przypadku  jeżeli obywa się już bez dodatkowych poprawek. Realizowany jest on w oparciu o podane przez Was informacje o numerach zdjęć mających znaleźć się w projekcie i na tej podstawie tworzymy już gotowy projekt, a następnie przysyłamy do akceptacji. W przypadku braku akceptacji prosimy o dostarczenie projektu wykonanego przez Was we własnym zakresie. Niestety nie realizujemy spersonalizowanych ściśle pod Waszym kątem projektów tj. wymogu konkretnego rozkładu zdjęć na rozkładówkach, ich rozmiarów, dodatkowego kadrowania, itp. W tym przypadku bardzo prosimy o dostarczenie własnego projektu według wskazówek technicznych, które otrzymacie na życzenie po uprzednim kontakcie osobistym lub telefonicznym z nami.

Ile zdjęć zmieści się w fotoksiążce ?

Aby zachować możliwie duży format wydrukowanych zdjęć i efektowne wrażenie jakie niesie za sobą wydruk w większej skali należy przyjąć, że średnio na jednej rozkładówce możemy umieścić ok. 1-4 zdjęć, tak więc w tym przypadku fotoksiążka z 10 rozkładówkami może pomieścić max. 25-35 zdjęć. W przypadku gdy zdecydujemy umieścić się większą ilość zdjęć na poszczególnych rozkładówkach ich formaty będą odpowiednio mniejsze, tak więc najlepiej samemu ocenić jaki sposób umieszczania zdjęć i ich formatów najbardziej Wam odpowiada.

Co to jest rozkładówka ?

1 rozkładówka to 2 rozkładane na płasko sztywne ok. 1mm grubości karty (strony) połączone ze sobą w całość, o wymiarze łącznym 30x60cm. Na rozkładówce możemy umieścić zarówno wydruk jednej dużej fotografii jak również kompozycji zdjęć, najlepiej w ilości nie większej niż 3-4.

Ile rozkładówek ma fotoksiążka ?

Objętość zależy od ilości zdjęć, która ma być w niej zawarta. Minimalna ilość to 10 rozkładówek. Maksymalna zalecana ilość to 20 rozkładówek

Jakie są rodzaje i kolory okładek?

Podstawowymi i dostępnymi na bieżąco kolorami okładek są biały i czarny. Okładki są wykonane z wysokiej jakości ekoskóry lub na życzenie za dopłatą fotoksiążki mogą być oprawione w okładkę skórzaną.

Jakie rozmiary fotoksiążek można zamówić?

W ofercie są fotoksiążki w formacie okładki 30x30cm, a więc po rozłożeniu 30x60cm

Jak zamówić fotoksiążkę ?

Zamówienie zlecenia zaczynamy od:

 • kontaktu telefonicznego lub osobistego aby uzgodnić szczegóły dotyczących ilości zdjęć zawartych w fotoksiążce, ilości rokładówek, rodzaju okładki oraz ceny
 • dostarczenia e-mailem oznaczeń wybranych przez Was zdjęć w postaci ich numerów jak CA….  można je ewentualnie pogrupować i zasugerować na których rozkładówkach miałyby się znajdować zwracając jednocześnie uwagę aby pasowały one do siebie pod względem tonacji, kolorystyki, itp, warto zwrócić uwagę aby nie mieszać na jednej rozkładówce zdjęć kolorowych z cz-b
 • rozliczenie w postaci przedpłaty całości ustalonej ceny jeżeli jeszcze fotoksiążka nie została rozliczona

ZAPYTAJ O OFERTĘ ŚLUBNĄ


fotografia ślubna